REZERWACJA ZAJĘĆ


+ 41 568865

 

JOGA JOGA- to proces, w którym osiągając elastyczność i swobodę ciała zbliżamy się do swobody i elastyczności umysłu. Joga jest psychofizyczną praktyką doskonalenia oraz utrzymywania ciała w zdrowiu i sprawności do późnej starości. Pomaga zwalczać bóle głowy i bóle stawów, ułatwia łagodne przejście przez okres przekwitania, wspomaga leczenie depresji oraz innych chorób. Asany zwiększają siłę i wydajność mięśni, ścięgien, układu krążenia, systemu nerwowego. Mają korzystny wpływ na umysł i psychikę, wymagają skupienia się na oddechu, co wspomaga utlenienie komórek. Praca z ciałem jest punktem wyjściowym do pracy nad sobą. Praktyka Hatha Jogi opiera się na ćwiczeniu asan czyli pozycji jogicznych, których celem jest uelastycznienie i wzmocnienie ciała, a także uspokojenie umysłu i zapanowanie nad nim.
PILATES Są to zajęcia, których celem jest wzmocnienie, uelastycznienie i rozciągnięcie wszystkich mięśni ciała. Oddychanie tu jest kluczem do prawidłowego wykonania ćwiczeń. Metoda ta wzmacnia i rozciąga mięśnie bez ich nadmiernego rozbudowania. Zwiększa świadomość własnego ciała. Istotą ćwiczeń w Pilatesie jest spinanie mięśni głębokich, m in. mięśni poprzecznych brzucha, które stanowią rodzaj naturalnego gorsetu chroniącego kręgosłup oraz innych mięśni tzw. środka - centrum naszego ciała.
TAI CHI To tradycyjne formy dokładnie przemyślanych, precyzyjnych ruchów i pozycji ciała połączone w sekwencje. Ruchy wykonywane są powoli, w skupieniu, w powiązaniu z oddechem. Zajęcia TAI CHI są dla osób szukających wyciszenia i wewnętrznej harmonii. W naszym klubie praktykowany jest tradycyjny styl Yang.
TAO YIN Są to ćwiczenia oddechowe i gimnastyczne (rozciągające, siłowe, izometryczne, rozluźniające, medytacyjne i automasaż ) dla ludzi w każdym wieku pomagające utrzymać zdrowie i odzyskać siły utracone podczas choroby. Dzięki ćwiczeniom osiągamy bardziej sharmonizowany poziom energii, większą stabilność emocjonalną i fizyczną. Tao yin jest również nazywane chińską jogą, albo chińskim fitnesem i jest często ćwiczone przez Chińczyków w parkach. Popularyzowane na całym świecie przez Mistrza Mantak Chia dotarło również do Polski. Jednym z uczniów Mistrza jest Jarosław Jamróz-właściciel Fitness Clubu TAO i Prezes Polskiego Towarzystwa Tao Yin, który wyszkolił wielu świetnych instruktorów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.taoyin.pl  

Nasi Partnerzy

Kontakt

FITNESS CLUB TAO

25-734 Kielce

 777 44 123

 E-mail: [email protected]

Godziny Otwarcia

 Poniedziałek - Piątek 630 - 2200

 Sobota 800 - 2000

 Niedziela 900 - 1800

Projekt i realizacja

Exentis 2021