REZERWACJA ZAJĘĆ


+ 41 568865

BODY BALLS To gimnastyka całego ciała z wykorzystaniem piłek fitnessowych. Ćwiczenia z piłką są bardzo skuteczne, gdyż poprzez wykorzystanie niestabilnej powierzchni angażują do pracy większą liczbę mięśni oraz wymuszają utrzymanie równowagi poprzez stabilizacyjną pracę mięśni głębokich. Ta forma ćwiczeń stanowi również fantastyczną alternatywę dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa, gdyż pomaga we wzmocnieniu mięśni stabilizujących kręgosłup.
BBUP To zajęcia intensywnie spalające tkankę tłuszczową i kształtujące głównie mięśnie brzucha, bioder, ud i pośladków. Prowadzone są z wykorzystaniem podstawowych kroków przy dynamicznej muzyce. Niejednokrotnie podczas zajęć wprowadzane są obciążniki oraz naprzemienne tempo-interwał, poprawiające wydolność organizmu.
CALLANETICS Są to ćwiczenia izometryczne polegające na ciągłym napinaniu mięśni oraz wytrzymywaniu w danej pozycji przez określoną liczbę sekund. Program ćwiczeń nie przewiduje gwałtownych ruchów ani nadmiernego wysiłku, który w niektórych przypadkach może być szkodliwy, ale zmusza do aktywności głęboko położone grupy mięśni i dlatego ćwiczenia powinny być wykonane z ogromną koncentracją. Jest to zestaw ćwiczeń do wykonania z ciągu godziny, których celem jest wyszczuplenie bioder, spłaszczenie brzucha i podniesienie biustu.
KETTLEBELLS Celem treningu z kettlebells jest takie wytrenowanie ciała, aby było silne, a przy tym smukłe i atletyczne. Koncepcja treningu z wykorzystaniem tych odważników ma na celu rozwój wytrzymałości, siły, elastyczności, balansu i propriocepcji, angażując zarówno system mięśniowy jak i sercowo-naczyniowy. Kettlebells w odróżnieniu od typowych hantlii czy sztangi mają przesunięty środek ciężkości co powoduje, że jego masa kładzie ciągły nacisk na mięśnie przedramienia zwiększając ich siłę i wytrzymałość. Taki trening wymaga zaangażowania dużej ilości mięśni w każdym ćwiczeniu co wpływa na zwiększenie wydatku energii.
MAGIC BAR Trening wytrzymałościowo-siłowy opracowany przez naukowców z Nowej Zelandii, który zdobył dużą popularność na całym świecie pod nazwą Body Pump. Do Polski sprowadziła te zajęcia Inka Szymański pod nazwą Magic Bar-magiczna sztanga. Są to zajęcia kształtujące podstawowe partie mięśniowe oraz układ krążenia najprostszymi metodami treningowymi. W efekcie treningów zapobiegamy wielu chorobom cywilizacyjnym takim jak otyłość, osteoporoza, choroby układu krążenia. Przy świetnej muzyce, bawiąc się, zyskujemy świetną sylwetkę i tracimy tkankę tłuszczową. Jednakże w pierwszej kolejności podkreślić należy zdrowotny aspekt, a zgrabna sylwetka jest jego dodatkowym efektem.

 

 

 

 

 

Nasi Partnerzy

Kontakt

FITNESS CLUB TAO

25-734 Kielce

 777 44 123

 E-mail: [email protected]

Godziny Otwarcia

 Poniedziałek - Piątek 630 - 2200

 Sobota 800 - 2000

 Niedziela 900 - 1800

Projekt i realizacja

Exentis 2021